Posts by: Scholastic

Доклад учасника Православного Богословського Міссіонерського Дискусійного Клубу

на честь Святого Апостола Павла аспірантки інституту мови НАН України

Світлани Лутави

· В тези докладу були додані редакційні вставки які помічені “ * ” на початку і в кінці вставки.

· Тема докладу: Православ’я і язичництво та передання про Рай, або корені первісної релігії.

· *Актуальність: За п’ять останніх років можна помітити, як так звані сучасні язичники (неоязичники) стали не те, що більш активно діяти, а й більш інтелектуально! З’явилися і так звані православні язичники— язичники, які називають самі себе православними! Не думаю що на це необхідно не звертати увагу? Це в певному розумінні — міссіонерський виклик!*

(далее…)

 


Возможно, формат этой картинки не поддерживается браузером.

Книга об известном православном богослове  В.Н. Лосском принадлежит перу одного из самых интересных мыслителей нашего времени — архиепископа Кентерберийского Роуэна Уильямса. Это его докторская диссертация, которая никогда не публиковалась ни на родном языке, ни в переводах, и теперь впервые выходит в свет. Исследование начинается с очерка жизни Владимира Лосского — сначала в Петербурге, затем во Франции, — разворачивается в панораму, охватывающую широкий философский и богословский контекст православной диаспоры и французской мысли, а затем — в исследование этоса русской религиозной мысли как истока богословия Лосского. Автор предстает не только чрезвычайно внимательным читателем Лосского, но также требовательным собеседником и строгим критиком.

(далее…)

Tagged with:
 

Автор: Юрій Чорноморець

Інформаційна політика УПЦ МП

З 1992 року УПЦ МП постійно намагалася офіційно доводити власну українськість, але протягом тривалого часу нічого не робила реального для утвердження власної української ідентичності. Ставши Церквою, що об’єднує віруючих із різноманітною мовною, культурною, політичною ідентифікацією, УПЦ МП не проводила українізації всередині себе, оскільки боялася зруйнувати власну єдність. Наростання з року в рік інтенсивності проросійської пропаганди в межах РПЦ набуло загрозливого характеру відносно цілісності УПЦ МП. За цих умов було прийнято рішення припинити діяльність найбільш проросійського сегменту активістів в УПЦ МП, і 2007 року біло відправлено на покій єп. Іполіта (Хілько) та засуджено політичне православ’я, очолюване В. Кауровим.
(далее…)

 

Автор: Юрій Чорноморець

Частина Перша.

Вступ

Тривалий час в українському православ’ї не ставалося значних змін. Тому виникло і поширилося  серед українських державних мужів така хиба: все страшне вже позаду, десь в 1990-х. Звідси формується інший помилковий стереотип: пережили без розколу країни 18 років православних негараздів, переживемо і ще стільки ж. Між тим, характер ідеологічних загроз щодо України зростає в десятки разів, і українська православна сфера вже перетворюється на арену інформаційних війн та ідеологічних диверсій. Сьогоднішня реальність інформаційної боротьби в православній сфері України вимагає швидкого і надшвидкого реагування, тоді як українська держава не змогла організувати необхідного рівня громадянського «біля-церковного» суспільства, яке б ефективно відстоювало інтереси України в інформаційних та ідеологічних війнах.
(далее…)

 

Автор: Ольга Заева

Обсуждала в ЖЖ с атеистами и агностиками допустимость включения в школьный курс ОПК, и  в ходе обсуждения возник вопрос: атеизм – это философия или религия или еще что? Я предложила обсудить вопрос в общем, и открыла для этого специальную тему, текст которой и привожу ниже

Предлагаю обсудить

Философия и религия
Критерии различения

Во первых если кто либо считает, что я хочу тут переубедить атеистов или верующих нехристианских религий, то это не так. Я сама не знаю пока ответа на поставленный вопрос. Если кому то кажется, что я хочу доказать, что атеизм есть религия наравне с христианством – это тоже не так. Если мы в результате обсуждения придем к выводу, что христианство есть религия, а атеизм философия – лучшего для себя результата я и не пожелаю. И вот почему.

(далее…)

 
Яндекс.Метрика