На політичній
мапі світу виникла держава «Україна», та не виникла монолітна українська
політична нація, яка була би здатна
вибороти собі гідне місце в середовищі високорозвинутих держав. Тому громадяни
України об’єднані тільки силою закону в межах території спільного проживання.
Закон є
стабілізуючим чинником об’єднання, він забезпечує мирне співіснування (далее…)
Людство від своїх початків намагається знайти засоби захисту від фізичних недугів та способи досягнення максимального довголіття і навіть безсмертя. Над означеними проблемами безустанно працюють мільйони фахівців.
Внаслідок їх зусиль, сучасний рівень біологічних та медичних наук надає можливість приступати до науково-дослідних експериментів з метою продукування органів для відновлення здоров’я, вражених різними недугами людей. Але людського генія не задовільняє тільки заміна ушкоджених хворобою або травмою органів. Наукові пошуки ведуться більш глобально, і їх метою ставиться штучне відтворення (клонування) цілісних біологічних організмів в тому числі й людей. (далее…)
Ернест Ренан «Що таке нація?» (Qu’est-ce qu’une nation?)
Щераз про націоналізм
Націоналізм це доктрина що закладає основні засади побудови нового суспільства — нації. Виникнення націоналізму, як і виникнення нації, не залежить від волі однієї людини або волі певної еліти. Час і місце виникнення нації є результатом волі Промислу.
Націоналізму як і всякій доктрині притаманна мета, яку потрібно досягнути на кінцевому етапі доктрини. В сучасному світі мету доктрини націоналізму прийнято називати «Національною ідеєю», якій властива однозначна характеристика: домагання спільноти людей, яка вже сформувалася як нація або стала на шлях націотворення, домогтися панівного посідання в середовищі розвинутих країн. (далее…)
Сумнівів, що Україна повстала як національна держава, особливо після акту агресії Росії — в нікого не виникає. Очевидним є і те, що становлення нації і її доктрини — націоналізму — є унікальними, а відтак розвиваються своїм специфічним шляхом. Але розбудова України, на перекір очікуванням українців, виявилася справою, на перший погляд, майже непідйомною. Перед молодою державою повстали виклики поставлені розбудовою нації. Серед них є й такі, без яких Україна не відбудеться як прогресивна процвітаюча нація. Ті виклики є основоположними для формування розвитку будь-якої нації, але результативними стають тільки в наступних поколіннях, це — культивування духовності, вибір моделі нації, формування ідентичності. (далее…)
З однієї крові Він створив весь рід людський для життя по всій землі, призначивши їм наперед часи і межі їхнього проживання. (Дії.17:26).
Вступ
Світ живий і самоорганізуючий організм, що постійно розвивається. І кожна епохальна стадія розвитку людства встановлює мешканцям Землі свої соціально-політичні формації суспільств. Сьогодення є продовженням епохи націоналізму. Становлення і вихід на міжнародні арени нових націй є природнім і не відворотнім процесом розвитку людства. (далее…)