Currently viewing the category: "Богословские встречи"

— Пока выступают греки — все тексты зачитываются на одном диалекте — это такой особый диалект особого диалекта греческого. Это не просто кафаревуса, а особая предстоятельская версия кафаревусы — с одинаковым словарным запасом и одинаковыми суффиксами и окончаниями. Любопытно, что на этом диалекте никто никогда не говорил. Даже перевод Сербского Патриарха тоже на предстоятельскую кафаревусу.
— Кипрский осуждает этнофилетизм и считает, что именно из-за него не все приехали.
(далее…)

Влас. кор

10 лютого на зустрічі Богословського клубу Києво-Могилянської Академії було проведено круглий стіл “Соборноправність в Українській Церкві”. Учасники обговорили участь вірян в церковному житті парафій та у церковних соборах в контексті історії та сьогодення.

Модератором зустрічі став голова Могилянського богословського клубу Вячеслав Горшков.

В першому виступі професор Ірина Преловська, старший науковий співробітник Інституту української археографії та джерелознавства імені М. С. Грушевського НАН України, розповіла про історію соборноправності в Українській автокефалії — у часи починаючи з 1917 року. Спираючись на джерела, які дотепер опубліковані лише частково, дослідниця прослідкувала розвиток та занепад ідеї соборноправності.
(далее…)

 Автор: Микола Осипенко
 З 29 липня по 11 серпня 2012 року в селі Лишня Макарівського ройону Київської області проходив ювілейний X Київський літній богословський інститут 2012 (КЛБІ-2012). Цьогорічна тематика зустрічі — «Свідоцтво християнина у сучасному світі».

Викладачів та студентів літнього богословського інституту з хлібом-сіллю зустрів отець архімандрит Філарет (Єгоров), настоятель храму на честь святої Параскеви Сербської, УПЦ. Одразу ж усі спустилися до храму, який розміщується на першому поверсі комплексу, де проходив інститут. Після вдячних молитов за успішне прибуття на місце занять, учасники піднялись в аудиторію в якій продовжився вечір знайомства та було оголошена програма занять.

(далее…)

Автор: Володимир Волковський

10 червня 2012 року у Інституті релігійних наук св. Фоми Аквінського відбулося зібрання Богословського клубу на честь св. Максима Сповідника, який перервав свою роботу на тривалий час. Темою зібрання було поняття духовності: розгляд якого намічався у поділі на два акценти, теоретичний – що ми розумієте під духовністю, з чого для нас складається поняття духу та духовності, звідки ми беремо духовний досвід і духовну практику, чим відрізняється духовність та релігійність, та практичний – як ми особисто кожен духовно розвиваємося, що ми робимо для того, щоб стати духовнішими.

(далее…)

Актуален ли в наше время атеизм? С одной стороны, современный человек все сильнее тянется к мистике, а с другой — нельзя не отметить уменьшение религиозности во многих странах мира. Впрочем, вполне вероятно, что скорее последнего атеиста покажут по телевизору, чем популярность их идей достигнет уровня хотя бы одной из мировых религий. Но, как оказалось, в Украине есть еще люди, которые посвятили свою жизнь проповеди безбожия и готовы отстаивать свои взгляды публично.
(далее…)

 
Яндекс.Метрика