Currently viewing the category: "Диспут"

Православний матеріалізм — релігійно-філософський світогляд, відповідно до якого буття, природа, матеріальне є первинним, а дух, свідомість — вторинним, або взагалі непотрібним. Рай і спасіння сприймаються як поняття, що несуть суто матеріалістичну вигоду. Основна мета життя — врятувати свій матеріалістичний зад від пекла. Біблія та інші джерела богонатхненного одкровення сприймаються лише як інструкції до досягнення цієї мети. Добрі справи сприймаються лише як формальність і набір дій для реалізації інструкцій. Ефективність і доречність цих справ таких людей не цікавить. Мистецтво, дружба, мова, нація та інші абстрактні поняття є абсолютно непотрібними речами на дорозі до раю. Те, що ці речі характеризують унікальність людського духу, створеного за образом і подобою Бога, прихильників такого світогляду зовсім не хвилює. Вони б і на рідну маму наплювали, якби цього не забороняла відповідна заповідь у Декалозі. Технічний прогрес, бізнес і саморозвиток, як цінності, що перебувають одночасно в матеріальній і духовні сферах — теж непотрібні, бо тривалість життя матеріалістичного заду дуже коротка, тому не вбачається сенсу у плодах праці після переходу заду в інший світ. З прихильниками православного матеріалізму людині зі здоровими цінностями краще контактувати мінімально, адже цинізм, песимізм і ненависть до життя можуть передаватися повітряно-крапельним шляхом.
(далее…)

No tags for this post.
 

Мракобісся — дуже неприємна і небезпечна для людини окремо і для Церкви загалом річ. Це не просто окремий тип мислення, що можна віднести до плюралізму думок. Це викривлення дійсності за допомогою вирваних з цілісної картини світу фактів, що може стати причиною психологічних захворювань. На жаль, релігійні люди найбільш схильні до такого мислення, і православні далеко не виключення. Чого тільки варті сумнозвісні брошурки в Почаївській Лаврі. Але в еру інтернету мракобісся набуло змоги поширюватися на багато швидше, спокушаючи християн і компроментуючи Церкву. Про це можна багато писати, але найкраще послідувати логіці мракобісів і подивитись, що вийде. Візьмімо для прикладу якесь свято — ваш День народження. Поїхали.
(далее…)

No tags for this post.
 

Главный атеист Р. Докинз против архиепископа Р. Уильямса — диспут о Боге и эволюции (ТЕКСТ+ВИДЕО). Часть1

Кенни:— Чтобы не перепрыгивать сразу к теме Бога, можно я спрошу  про душу? Сознание ведь есть не только у людей, оно есть и у большинства высших животных тоже. Так что, если говорить о том, что является уникальным именно для человека, думаю, что это не сознание. Но ведь многие люди уверены, что у человека есть особая душа, душа, которая отличается от любой животной души,  бессмертная душа. Могу я спросить, считаете ли вы подобное утверждение верным?
(далее…)

Tagged with:
 

wright-vs-ehrman[1] Барт Эрман: как проблема страданий разрушила мою веру

Большую часть своей жизни я был преданным христианином, верил в Бога, который принимает активное участие в нашей жизни и в спасение во Христе. Уже в годы своей юности я стал евангельским верующим и твердо верил, что Библия – это богодухновенное и безошибочное Слово Божье. В те годы у меня был простой и незамысловатый ответ на вопрос: почему в мире так много боли и страданий? Бог наделил нас свободой выбора (мы – не запрограммированные роботы), и мы может творить как добро, так и зло – отсюда Холокост, геноцид в Камбодже и многое другое. Это, конечно, не объясняло всего зла в мире, поэтому я верил, что Бог в конце концов выведет на свет правду, накажет грешников и восстановит порядок на земле.
(далее…)

На сторінках наближених до УГКЦ інтернет-ресурсів недавно розгорнулася дискусія щодо греко-католицького прозелітизму серед православного населення України. Йдеться, насамперед, про статтю «Екуменізм по-православному» о. Ореста-Дмитра Вільчинського та опонуючого йому українського греко-католицького богослова і публіциста Миколи Крокоша, який відповів публікацією «Католицизм – це не Антиправослав’я».

(далее…)

No tags for this post.
 
Яндекс.Метрика