Currently viewing the category: "Межконфессиональные отношения"

   24 травня 2017 р. Центр Разумкова спільно з Представництвом Фонду Конрада Аденауера в Україні та за підтримки Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій провели чергове засідання постійно діючого Круглого столу «Релігія і влада в Україні: проблеми взаємовідносин».

До обговорення пропонувались теми: «Внутрішні і зовнішні виклики і загрози для України: роль і можливості Церкви в їх подоланні».
(далее…)

Церковные войны. Почему в Украине нельзя разжигать огонь религиозных противоречий

 Автор:  диакон Вячеслав Дарпинянц

21 сентября возле храма в честь святого Георгия Победоносца в селе Катериновка (Тернопольская область) пролилась кровь. Видеохроника инцидента уже гуляет в интернете

Очевидцы свидетельствуют: около трёх часов дня неустановленные лица, скрывающиеся под чёрными масками, силой вытеснили верующих Украинской православной церкви (главным образом, прихожанок почтенного возраста) за церковную ограду. Вслед за этим кто-то взломал храм и впустил туда клириков Киевского патриархата. Присутствовавшие на месте представители Кременецкого РОВД поначалу заняли позицию невмешательства. Изгнанной общине УПЦ даже не позволили забрать антиминс (священный плат с вшитой частичкой мощей, на котором совершается Литургия), Евангелие на церковнославянском языке и другие святыни. Священников и верующих окрестных сёл, приехавших поддержать гонимую общину, «отполировали» дубинами, травили газом. Особо отличились бойцы батальона «Тернополь-2».

(далее…)

Днями стало відомо про спільне служіння відомого о. Віталія Ейсмонта з УПЦ (МП) з представниками Київського Патріархату. Після цього почали ширитись чутки та неперевірені відомості про перехід священика до УПЦ КП, однак нічого офіційно відомо не було. РІСУ вдалось поговорити з о. Віталієм про ситуацію, а також про те, чи є насправді прагнення до поєднання церков реальне на тлі війни в країні.

 — 6 травня Ви відслужили літургію разом з представниками Київського Патріархату у Видубицькому монастирі. Після цього почали ширитись чутки про те, що Ви перейшли в УПЦ КП, а також нерідко звучали звинувачення в тому, що Ви стали «розкольником». Як це відбувалось насправді і в якій юрисдикції Ви служите?
(далее…)

На сторінках наближених до УГКЦ інтернет-ресурсів недавно розгорнулася дискусія щодо греко-католицького прозелітизму серед православного населення України. Йдеться, насамперед, про статтю «Екуменізм по-православному» о. Ореста-Дмитра Вільчинського та опонуючого йому українського греко-католицького богослова і публіциста Миколи Крокоша, який відповів публікацією «Католицизм – це не Антиправослав’я».

(далее…)

 
Яндекс.Метрика