Currently viewing the category: "Церковная жизнь"

Переважаючою здається думка, ніби все хороше, що могло статися з Церквою, уже давно сталося. Здебільшого йдеться про І — III століття в середовищі реформаторів і аж до XIX ст. в колах більш консервативних. Сучасність і майбутнє Церкви сприймається лише у темних тонах. Особисто мені найбільш симпатизує період Вселенських Соборів (після земного життя Господа нашого Ісуса Христа, звісно). Утім, ідеалізувати якийсь період, навіть ранньої Церкви, не бачу підстав. Не бачу також причин, чому наш час мав би більше приводів, щоб бути часом приходу Антихриста, Апокаліпсису і Другого Пришестя. Так, це може статися в будь-яку мить, навіть Христос не знав, коли це буде. Але наш час не гірший, ніж час правління Нерона, чи падіння Константинополя, чи реформ Нікона, чи приходу більшовиків і двох світових воєн. Колись Церкві було гірше, колись краще. Думаю, справжня золота пора і торжество Православ’я ще попереду. Якщо нічого не зміниться в церковній освіті, то, звісно, основним заняттям Церкви ще багато десятиліть так і залишиться боротьба з гарбузами, багаттями і валентинками. Але справжній ренесанс відбудеться тоді, коли в семінаріях почнуть викладати логіку, дискретну математику, теорію ймовірності, матстатистику та нарешті почнеться системне вивчення історії релігій з археологічно-палеонтологічними вкрапленнями. Велика частина проблем, як між православними, так і з інославними та невіруючими, легко вирішаться лише простим розумінням того, хто про що говорить, і що хоче сказати. Інша частина виявиться взагалі не проблемами. Церква перестане бути закритим гуртком лише для любителів антикваріату та знедолено-благочестивого виразу обличчя. Православ’я нарешті займе своє законне місце — Вселенської релігії. Амінь.
(далее…)

 

Мракобісся — дуже неприємна і небезпечна для людини окремо і для Церкви загалом річ. Це не просто окремий тип мислення, що можна віднести до плюралізму думок. Це викривлення дійсності за допомогою вирваних з цілісної картини світу фактів, що може стати причиною психологічних захворювань. На жаль, релігійні люди найбільш схильні до такого мислення, і православні далеко не виключення. Чого тільки варті сумнозвісні брошурки в Почаївській Лаврі. Але в еру інтернету мракобісся набуло змоги поширюватися на багато швидше, спокушаючи християн і компроментуючи Церкву. Про це можна багато писати, але найкраще послідувати логіці мракобісів і подивитись, що вийде. Візьмімо для прикладу якесь свято — ваш День народження. Поїхали.
(далее…)

 

В статье «Молитвослов и его мальчик» Владимир Берхин рассказал о том, как церковная субкультура воздействует на пробуждающуюся подростковую сексуальность: глубоко невротизируя подростка, нагружая его немыслимым чувством вины и тяжелыми неврозами просто из-за того, что у него есть тело, а у тела здоровые сексуальные импульсы. Владимир уточняет, что может говорить только о юношах – в том, что происходит с воцерковленными девушками, он некомпетентен.

(далее…)

Сразу оговорюсь – в тексте описан опыт, который может быть иным и наверняка у многих он иной. Но я видел и то, что описано, так бывает, я всё это не придумал. Не всё описанное произошло именно со мной, поэтому это обобщённый опыт, а не просто личное свидетельство. Это текст о мальчиках – я недостаточно хорошо знаю, как все эти проблемы переживают девочки.

Авторитетная книга о грехе

(далее…)

Протоиерей Алексий Уминский:

Хорошо ли разговаривать в храме? Безусловно, нехорошо. Нехорошо разговаривать в театре. Нехорошо разговаривать, прерывая беседу других. Невозможно разговаривать на уроке. Если ученик разговаривает на уроке – вызывают родителей, записывают в дневник.

uminsky4-506x600[1]«Разговаривающим в храме посылаются скорби» – это замечание, само по себе пустое, делают для того, чтобы пресечь дурную привычку, плохое воспитание людей, которые позволяют себе постоянно разговаривать в храмах. Разговаривают священники в алтаре во время богослужения, разговаривают певчие на клиросе, разговаривают прихожане, когда священник произносит проповедь. А после «Святая святым» — весь храм начинает разговаривать.

(далее…)

Яндекс.Метрика