Currently viewing the category: "книги"

До 20–річчя Предстоятельского служіння Блаженнішого Володимира, Митрополита Київського та всієї України, Предстоятеля Української Православної Церкви протоієрей Діонісій Мартишин, директор духовно-просвітницького Центру імені Святих Апостолів, завідувач кафедри православної культури та теології МАУП, настоятель академічного храму на честь Собору Дванадцяти Апостолів видав православні бесіди з молоддю.

(далее…)

Tagged with:
 

25 березня 2011 р. о 18.30 в Інституті релігійних наук св.Томи Аквінського в Києві відбудеться презентація нової книги Ю.П.Чорноморця «Візантійський неоплатонізм від Діонісія Ареопагіта до Геннадія Схоларія». В рамках заходу відбудеться відкрите обговорення за участю таких провідних українських експертів, як В. Малахов, А.Баумейстер, М.Черенков та ін.

Століттями панувала традиція представляти православну теологію та релігійну філософію незмінною. Але саме сучасні православні мислителі вперше заговорили про еволюцію православної теології та релігійної філософії. Сьогодні відбувається відкриття справжньої історії православної теології та релігійної філософії. З напруженими дискусіями, з еволюційними трансформаціями, з змінами парадигм богословського і філософського мислення. Серію книг Юрія Чорноморця, присвячених історії православної теології від св. Афанасія Олександрійського до митрополита Антонія Сурожського, відкриває монографія, в якій розглянуто найважливіший етап у розвитку православної теології – візантійський.
(далее…)

Київський Центр європейських гуманітарних досліджень Національного університету «Києво-Могилянська академія» разом з Лабораторією наукового перекладу провели 2 лютого семінар на тему: «Біблійна та патристична богословська термінологія». Захід відбувся в межах роботи над перекладом, адаптацією та доповненням «Європейського словника філософій (Лексикона неперекладностей)», повідомляє кореспондент «Релігії в Україні».
(далее…)

Tagged with:
 

Переклад «Компендіуму теології» Томи Аквінського з латинської на українську мову нещодавно здійснив Київський інститут богословських наук, який носить ім’я цього видатного католицького богослова. Видання вийшло у серії підручників та монографій «Sapientia humana / sapientia divina».

Презентація книги відбулася 27 січня у актовій залі інституту Томи Аквінського. Зібрання очолив віце-директор інституту Здислав Шманьда. Він повідомив, що цією презентацією розпочинається цикл зустрічей «Академія діалогу», мета якого – створити майданчик для спілкування людей з різними точками зору, для того, щоб навчитися розуміти одне одного.
(далее…)


Возможно, формат этой картинки не поддерживается браузером.

Книга об известном православном богослове  В.Н. Лосском принадлежит перу одного из самых интересных мыслителей нашего времени — архиепископа Кентерберийского Роуэна Уильямса. Это его докторская диссертация, которая никогда не публиковалась ни на родном языке, ни в переводах, и теперь впервые выходит в свет. Исследование начинается с очерка жизни Владимира Лосского — сначала в Петербурге, затем во Франции, — разворачивается в панораму, охватывающую широкий философский и богословский контекст православной диаспоры и французской мысли, а затем — в исследование этоса русской религиозной мысли как истока богословия Лосского. Автор предстает не только чрезвычайно внимательным читателем Лосского, но также требовательным собеседником и строгим критиком.

(далее…)

Tagged with:
 
Яндекс.Метрика