Currently viewing the category: "Церковь и власть"

Илья Бей, магистр богословия

 

Данный проект документа был создан комиссией Межсоборного Присутствия по вопросам церковного управления и механизмов осуществления соборности в Церкви во исполнение поручения президиума Межсоборного Присутствия РПЦ от 28 января 2015 года и опубликован на сайте www.bogoslov.ru1 16 января 2017 г. Таким образом, разработка весьма сырого, вызывающего множество нареканий у подавляющего большинства комментаторов на упомянутом сайте документа объемом в 1/3 авторского листа у комиссии заняла без малого два года.
(далее…)

Tagged with:
 

2 апреля прошлого года славянский городской отдел милиции был захвачен группой боевиков под предводительством Игоря Гиркина-Стрелкова.

Как позже рассказывал в своем интервью Гиркин, боевики приехали в город прямиком из Крыма небольшой группой в 52 человека.

Спустя четыре месяца – 7 июля – покинули его на рассвете. Местные рассказывают, что колонна была настолько большой, что машины шли одна за другой на протяжении полутора часов.

(далее…)

Tagged with:
 
Автор: Денис Таргонський
 
8 травня 2015 року митрополит Онуфрій, як представник УПЦ, був запрошений до Верховної Ради на засідання, присвячене 70-літтю визволення України від фашизму. Коли зачитувались імена загиблих в АТО українських солдатів, яким було присвоєне звання героїв України, всі присутні піднялись, як і прийнято в тих випадках робити, коли береш участь в подібних винятково піднесених світських заходах. Однак митрополит і ще двоє представників УПЦ не підвелися.

(далее…)

Короткі відомості про походження Патріарха

Згідно з даними patriarchia.ru Патріарх Московський і всієї Русі Кирило (в миру Володимир Михайлович Гундяєв) народився 20 листопада 1946 р. в Ленінграді (С.-Петербург), в родині священика. Старший брат Володі Гундяєва  Микола Гундяєв протоієрей, професор С.- Петербург­ської духовної академії,   настоятель Преображенського собору в м.  С.-Петербурзі.

Обидва брати Микола й Володимир зробили блискучу церковну кар’єру, яка співпала у часі з деякими послабленнями ідеологічних устоїв радянської влади.
(далее…)

Автор: Юрій Чорноморець, доктор філософських наук

25 липня 2014 року Синод УПЦ КП оприлюднив нове «Звернення» до УПЦ, в якому, за твердженням журналів засідань цього Синоду, нібито містяться пропозиції до діалогу. Проте уважний аналіз заяви не виявляє ніяких суттєвих пропозицій, а лише спробу по-новому переписати історію українського православ’я. Подана наново історія не підтверджується документами – і про це необхідно сказати, бо не можна будувати майбутнє на фундаменті хибно переінтерпретованого минулого і сучасності.

(далее…)

Яндекс.Метрика