From the daily archives: Понедельник, 9 августа, 2010

Блог Юрія Чорноморця

Оскільки мій матеріал «Що робити?» не всіма читачами був сприйнятий адекватно, маю сказати і про загальні завдання православної теології на сучасному етапі її розвитку в Україні та світі. При цьому я буду говорити виключно про те, що МОЖНА і НЕОБХІДНО робити негайно.

Ідея систематичної теології

В останні роки о. Г. Флоровський шкодував про те, що захопився в середині власного життя екуменізмом і не написав систематичної праці із теології отців, яка б стала основою для неопатристичного синтезу (див.: Георгий Флоровский: Священнослужитель, богослов, философ. – М., 1995. ). В останні роки життя Володимир Лоський був зайнятий задумом «Великої догматики» (книга Роуена Уильямс про Лоського). Два інші видатні мислителі двадцятого століття – св. Іустин (Попович) та О. Д. Станілоає написали власні «Догматики». Але усвідомлення зробленого останніми лише розпочинається.
(далее…)

Автор: kondratio

http://kondratio.livejournal.com/19039.html

Недавно известный украинский православный мыслитель Юрий Черноморец опубликовал в своем блоге статью «Что делать?» в которой он констатируя сложность разрешения современных проблем церковной политики, предлагает христианским мыслителям обратиться к богословию.

Подав короткий обзор развития православного богословия в связке с философией, и справедливо диагностировав состояние православного богословия как застой, Черноморец, показывает главные причины такого застоя:
(далее…)

 
Яндекс.Метрика