From the daily archives: Вторник, Февраль 1, 2011

«Кембриджський путівник у православну християнську теологію» : The Cambridge Companion to Orthodox Christian Theology. Ed. by M.B. Cunningham and E. Theokritoff. Cambridge University Press, 2008.

Компендіум-«путівник» з православної теології, створений зусиллями найкращих сучасних професорів, що спеціалізуються у цій галузі, є необхідним джерелом для кожного, хто цікавиться православною теологією, її традицією та сучасними тенденціями, а також православним догматичним вченням.
(далее…)

До виходу у світ книги Вальтера Каспера «Таїнство єдності: Євхаристія та Церква» Пер. з нім. – К.: «Дух і літера», 2010

Для вітчизняних філософів та богословів представляти Вальтера Каспера, відомого католицького теолога, колишнього Президента Папської Ради зі Сприяння Християнській Єдності, кардинала Католицької Церкви, немає потреби. Два роки тому у видавництві «Дух і Літера» вийшла його книга «Ісус Христос» — перший україномовний переклад із 17-томного доробку кардинала. А вже цьогоріч в «Дух і літері» побачила світ ще одна його праця «Таїнство єдності: Євхаристія і Церква», вперше видана в Римі у 2005 році, який було проголошено Роком Пресвятої Євхаристії.
(далее…)

Для понимания ошибочности паламизма важно понять ошибочность каждого шага рассуждений паламитов. К верным и очевидным посылкам они примешивают посылки ложные и абсурдные. В ходе рассуждений разрабатываются одни возможные объяснения, но не обращается внимание на другие, часто более правильные с точки зрения Евангелия, Предания и разума объяснения. Результаты рассуждений паламитов сотканы из противоречий, и только немногие признают проблематичность построенной системы. Тезисы Ю.А. Вестеля порадовали нас честностью признания автором ряда проблем паламизма. Однако мы скромно обратим внимание еще на целый ряд совершенно сомнительных положений паламизма, воспользовавшись порядком, предложенным автором.
(далее…)

Переклад «Компендіуму теології» Томи Аквінського з латинської на українську мову нещодавно здійснив Київський інститут богословських наук, який носить ім’я цього видатного католицького богослова. Видання вийшло у серії підручників та монографій «Sapientia humana / sapientia divina».

Презентація книги відбулася 27 січня у актовій залі інституту Томи Аквінського. Зібрання очолив віце-директор інституту Здислав Шманьда. Він повідомив, що цією презентацією розпочинається цикл зустрічей «Академія діалогу», мета якого – створити майданчик для спілкування людей з різними точками зору, для того, щоб навчитися розуміти одне одного.
(далее…)

Яндекс.Метрика