From the daily archives: Среда, 9 марта, 2011

Павло ПАВЛЕНКО,

доктор філософських наук, старший науковий співробітник Відділення релігієзнавства Інституту філософії ім. Г.С. Сковороди

З виникненням Візантії як особливої середньовічної цивілізації виникло й особливе явище в історії релігійної думки, філософії та теології – візантійський неоплатонізм. В працях українських вчених було здійснено комплексний аналіз християнської теології і філософії попереднього періоду. Втім, візантійський неоплатонізм як цілісний феномен так і залишився недослідженим. Виходячи з цього факту, Юрій Чорноморець бере на себе відповідальність надолужити власною монографією цей недолік у християнознавчих дослідженнях.
(далее…)

Tagged with:
 

Автор: Інтерв’ю провів ієрей Ігор Ковальчук

Предстоятель УПЦ митрополит Володимир нещодавно висловився на Архієрейському соборі РПЦ про те, що Церква в Україні чекає сьогодні конкретних пропозицій і дій для відновлення єдності українського православ’я. Якими можуть бути реальні шляхи подолання церковних розділень — про це розмірковує ректор Ужгородської богословської академії УПЦ архімандрит Віктор (Бедь), який відповів на запитання «Релігії в Україні».
(далее…)

Tagged with:
 

Автор: Игумен Сильвестр, преподаватель КДАиС

Последние два десятилетия тема преодоления раскола является первостепенной для Украины, да и в целом для Русской Православной Церкви. Решить эту проблему можно только при условии всестороннего обсуждения, что и происходит на самых разных уровнях. В интернет-изданиях регулярно появляются публикации по этому поводу, часто вызывающие повышенное внимание читателей. Таковым, например, является интервью ректора Ужгородской богословской академии архимандрита Виктора (Бедя), данное им порталу «Религия в Украине». Отец Виктор высказывает свою точку зрения о возможных мерах к преодолению раскола.  Читая интервью, возникает желание сделать несколько комментариев, которые, надеюсь, не послужат поводом к упрекам и нареканиям. Ведь, как замечает сам отец Виктор дискуссия: «не повинна викликати у церковному середовищі обурення чи взаємодокори».
(далее…)

Tagged with:
 
Яндекс.Метрика