From the daily archives: Четверг, 31 марта, 2011
Автор: Священник Димитрий Шишкин

Чем может привлечь современного человека Церковь и в чём принципиальная разница между прошлым опытом и нынешним?

Мы знаем, что «Иисус Христос вчера и сегодня и во веки Тот же» (Евр. 13, 8). Но разница между жизнью прошлых веков и нынешней жизнью всё-таки существует. И эта разница в пресловутой «свободе», как бы мы к ней не относились. Наше время примечательно тем, что власть больше не играет решающей роли в жизни абсолютного большинства людей и невозможно их просто заставить поступать так или иначе.

(далее…)

Tagged with:
 
Автор: Юрий ЧОРНОМОРЕЦЬ

Сьогодні, коли ЗМІ починають свої роздуми з молодості нового Предстоятеля УГКЦ, хотілось би поговорити про зрілість Патріарха Святослава.

Перше, що впадає в око. – це інтелектуальна зрілість. Людина виголошує такі проповіді, богословський зміст яких є на рівні найбільших досягнень сучасної католицької теології. Проповідь у день інтронізації за стилем та змістом нагадувала найкращі твори Г. У. фон Бальтазара – видатного католицького теолога XX століття, учнем якого є Бенедикт XVI. Наслідування Бальтазару – це ознака найбільшої зрілості богословського мислення, яке можливе в Католицькій Церкві. Адже Бальтазар – це дороговказ для католицького богослов’я XXI століття. Бальтазар – це крок за межі протистояння між консерватизмом і модернізмом. Це крок до такої глибини богословської думки, де ідеологічні та шкільні протистояння зникають, з’являється справжня теологія Воплочення і Преображення, Хреста і Воскресіння, Літургії та Причастя.

(далее…)

Яндекс.Метрика