From the daily archives: Четверг, 14 июля, 2011

Автор: Гліб Коваленко

У п’ятницю 8 липня 2011 року в Києві відбулося одразу два визначних форуми УПЦ. В першій половині дня в Трапезному храмі в Києво-Печерській лаврі засідав Собор єпископів, а в другій половині дня у тому ж приміщенні працював великий Собор УПЦ, в якому взяли участь не лише єпископи, але й представники духовенства, чернецтва та мирян.

Ця подія викликала в українському суспільстві певне розгублення. З одного боку, за всю історію автономного існування УПЦ (тобто з 1990 року) її великий Собор зібрався лише втретє. Тому вже сам по собі цей Собор є неординарною подією в церковному житті країни. Але з іншого боку, Собор було скликано настільки швидко і неочікувано, що навіть офіційні речники УПЦ плуталися у своїх коментарях, намагаючись пояснити причини несподіваного рішення про проведення Собору. Якби існувала книга церковних рекордів, то останній Собор УПЦ мав би усі шанси претендувати на статус одного з найкоротших форумів такого рангу. Собор працював лише біля двох годин…
(далее…)

 

Один из крупнейших спонсоров Украинской Православной Церкви Московского Патриархата (УПЦ МП), донецкий предприниматель Виктор Нусенкис, сворачивает финансовую поддержку этой Церкви, в частности, отказывается от выделения средств на создание телепрограммы «Мир православия». Такое решение господин Нусенкис принял после того, как во время Поместного Собора УПЦ МП 8 июля он вступил в прямой конфликт с первоиерархом Церкви митрополитом Владимиром (Сабоданом), сообщает Комммерсант.
(далее…)

Tagged with:
 
Яндекс.Метрика