From the daily archives: Четверг, 15 декабря, 2011

Автор: Юрій Чорноморець

Максим Сповідник

 

Максим Сповідник (580–662) — видатний мислитель, християнський продовжувач традиції останніх античних неоплатоніків. Історико-філософське вивчення творчості Максима Сповідника актуальне з огляду на центральну роль його в східно-християнському неоплатонізмі.

 

В даній статті ми ставимо за мету здійснити історико-філософський аналіз досліджень творчості Максима Сповідника видатним київським патрологом початку XX ст. С. Л. Єпіфановичем, спеціально зупинившись на досвіді всебічної оцінки поглядів Максима, здійсненої цим дослідником.
(далее…)

 

Автор: Ігор Загребельний

У часи девальвації тексту та гіперінфляції змісту ціна оригінальної, творчої думки зростає. І справа не лише в тому, що технічні засоби — передусім, мережа Інтернет — породжують безмежний океан терабайтів, у котрому часом важко знайти навіть не перлини Істини, але й звичайні пісочні острівці актуальності. Справа в іншому. На жаль, модусом мислення сучасної людини все частіше стають дві комп’ютерні опції: «копіювати» і «вставити». Остання теза є особливо значимою в українському контексті, зокрема у контексті української гуманітаристики, філософської та богословської думки. З огляду на це, кожна оригінальна публікація викликає, по-перше, неабияку цікавість, по-друге, радість, адже «Не все так погано у нашому домі»…
(далее…)

 
Яндекс.Метрика