From the daily archives: Вторник, 5 мая, 2015
Юрій Чорноморець, релігієзнавець
В 2015 році українське православ’я, втративши надії на зміни в УПЦ МП, шукає нових центрів консолідації. Важливо, щоб ці пошуки мали конструктивний характер і не потопили український ковчег, який намагається пристати до берега цивілізованого світу.

Нові обставини

Рішення архієпископа Ігоря (Ісіченка) вести діалог про поєднання із УГКЦ сколихнули релігійне середовище. Більшість спостерігачів очікували іншого кроку від владики Ігоря: участі у творенні помісної київської церкви через входження до УПЦ КП. Адже сьогодні патріарх Філарет відбувся як церковний лідер національного спротиву, його авторитет серед вірних УАПЦ (всіх її течій) виріс, і можна було б пояснити вірним, що тепер це вже не «радянський архієрей» і не «хитрий політик». На місцях вже доволі давно зникло протистояння між УАПЦ і УПЦ КП. І якщо під будинком відкривається «філаретівський» храм, вірні УАПЦ спокійно ходять на служби до нього, що було неможливо уявити в 1990-ті й було винятком ще десять років тому.

(далее…)

 23 й 24 травня в Українській євангельській теологічній семінарії відбудеться міжнародна конференція

«Міжнародний досвід подолання травми у християнській парадигмі». У роботі конференції візьмуть участь провідні психологи й громадські діячі України та світу, як­от ректор Львівської духовної семінарії Святого Духа УГКЦ о. Ігор Бойко, виконавчий секретар Асоціації психіатрів України, спеціаліст міжнародного рівня у галузі психіатрії Семен Глузман, адміністративний директор академії травмотерапії «Зелений Хрест», спеціаліст міжнародного рівня у галузі реабілітаційної психології Бенджамін Кіз та багато інших. Загалом на конференції провідними зарубіжними та українськими спеціалістами пропонується понад 25 майстер­класів з різних напрямків подолання психотравми особистості.

(далее…)

Tagged with:
 
Яндекс.Метрика