From the monthly archives: Декабрь 2016

Сумнівів, що Україна повстала як національна держава, особливо після акту агресії Росії — в нікого не виникає. Очевидним є і те, що становлення нації і її  доктрини — націоналізму — є унікальними, а відтак розвиваються своїм специфічним шляхом. Але розбудова України, на перекір очікуванням українців, виявилася справою, на перший погляд, майже непідйомною. Перед молодою державою повстали виклики поставлені розбудовою нації. Серед них є й такі, без яких Україна не відбудеться як прогресивна процвітаюча нація. Ті виклики є основоположними для формування розвитку будь-якої нації, але результативними стають тільки в наступних поколіннях, це — культивування духовності, вибір моделі нації, формування ідентичності.
(далее…)

    З однієї крові Він створив весь рід людський для життя по всій землі, призначивши їм наперед часи і межі їхнього проживання. (Дії.17:26).

Вступ

Світ живий і самоорганізуючий організм, що постійно розвивається. І кожна епохальна стадія розвитку людства встановлює мешканцям Землі свої соціально-політичні формації суспільств.  Сьогодення є продовженням епохи націоналізму. Становлення і вихід на міжнародні арени нових націй є природнім і не відворотнім процесом розвитку людства.
(далее…)

Читаем Йохана Хёйзинга и пытаемся понять, действительно ли европейское средневековье было мрачной и пугающей эпохой.

Время чтения: 9 минут

Часто Средние века считают темным пятном на страницах истории, царством мракобесия: на кострах сжигали ведьм, а на улицах царили страх и уродство. Само название подчеркивает безликость этой эпохи, которую затмевают две соседние: античность и Возрождение, более богатые в эстетическом и культурном смысле.
(далее…)

В последнем номере «Вестника» опубликована статья архимандрита Кирилла (Говоруна) «Община как природа церкви». Это своего рода резюме идей, содержащихся в недавно вышедшей книге автора «Метаэкклезиология: Хроники о самосознании Церкви» (Meta-Ecclesiology: Chronicles on the Church Awareness. Νew York: Palgrave Macmillan, 2015). В статье автор пытается проследить, как менялось самосознание Церкви от эпохи к эпохе, и определить, что же «можно считать неизменным ядром Церкви – ее природой».
(далее…)

Мятежный епископ УПЦ: митрополит Иларион — "служитель антихриста", Патриарх Кирилл — "еретик", а его учитель — "сдох как собака"

В сети интернет обнародована проповедь епископа Банченского Лонгина (Жара), викария Черновицко-Буковинской епархии УПЦ (МП), из которой видно, что данный иерарх продолжает резко критиковать курс Патриарха Кирилла и его окружения на сближение с христианами других конфессий, сообщает.

Почитатели епископа Лонгина опубликовали на Youtubе проповедь владыки в храме, сказанную на Покров 2016 года. В ней один из ближайших соратников главы УПЦ (МП) митрополита Онуфрия выступает с новыми выпадами в адрес главы РПЦ и председателя Отдела внешних церковных связей (ОВЦС) Московского Патриархата:
(далее…)

Яндекс.Метрика