У богословському клубі «Софія» обговорили проблему психологічних маніпуляцій

Чергове засідання актуального богословського клубу «Софія» відбулося 17 вересня в галереї «Соборна», що при храмі Всіх Святих, на території майбутнього кафедрального собору м. Києва. Цього разу молоді богослови дискутували про те, як знайти себе у світі, повному неправди, і що необхідно робити, щоб бути впевненим у власних світоглядних позиціях та не втратити віру.

Учасники обговорення одностайно визнали той факт, що сучасний інформаційний простір нерідко використовується для маніпуляції суспільною свідомістю та переконаннями людей. До того ж у нашому повсякденному житті ми постійно стикаємося зі спробами прихованого психологічного впливу на роботі та в сім’ї. Тому, щоб не стати жертвою маніпуляторів, необхідно розпізнавати подібні прояви та вміти їм протидіяти.

Модератор зустрічі, співробітник «Церковної Православної газети» Віталій Сидоркін, в своїй міні-лекції, окреслив коло питань для обговорення та частково на них відповів.

Доповідач вказав на суть маніпуляції свідомістю, яка полягає у спланованому психологічному впливові на людину з метою позбавлення її права вибору в певній ситуації. При цьому жертва розглядається маніпуляторами лише як засіб досягнення своїх цілей.

На думку доповідача, маніпулятор завжди приховує і всіляко маскує свій вплив й таємну мету. Причому такий вплив може бути як позитивним (заступництво, заспокоювання, комплімент і т. д.), так і негативним (висміювання, деструктивна критика та поради). Маніпуляція свідомістю може виглядати по-різному і діяти через навіювання, бездоказові твердження, емоційний вплив, пропозиції вибрати «з двох зол» менше, пересмикування фактів, навмисну фрагментацію інформації, багаторазові повтори (метод Гебельса), містифікації та ін.

Найбільший інтерес та бурхливу дискусію викликало обговорення методів протидії маніпуляції свідомістю.

Віталій Сидоркін вказав на головний з них – отримання інформації з різних джерел та її критичний аналіз. Учасники обговорення доповнили модератора, зауваживши, що вкрай важливо сформувати для себе адекватну картину світу, істинний православний світогляд, який допоможе вірно оцінювати інформацію, що надходить.

Крім того, необхідно чітко дотримуватися особистих психологічних меж спілкування, виважено підходити до своїх потреб та вміти правильно розпізнавати свої почуття.

Учасники дискусії згодилися з тим, що не менш важливо мати авторитетного порадника в складних питаннях (духівника), а в особливих випадках використовувати духовну інтуїцію.

Наступну зустріч клубу «Софія» планується провести 1 жовтня.

Зустрічі актуального богословського клубу «Софія» проводяться один раз на два тижні по п’ятницях у галереї «Соборна» за адресою: Залізничне шосе, 3.

Додаткову інформацію можна отримати за телефонами 093-595-12-75 (Віталій).

Карпенко Олег

One Response to ЯК ЗАХИСТИТИ СЕБЕ В СВІТІ ІНФОРМАЦІЙНИХ ТЕХНОЛОГІЙ?

  1. Клим:

    Слава Христу!
    Дуже цікава і потрібна інформація!
    От тільки із духовною інтуїцією думаю треба добре подумати…

Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.

Яндекс.Метрика