10 лютого на прес-конференції у Києві Патірарх Любомир (Гузар) повідомив про те, що цього дня Папа Бенедикт XVI прийняв його зречення з уряду Верховного Архиєпископа Української Греко-Католицької Церкви. Відповідне прохання до Папи 77-річний Глава УГКЦ подав, коли йому виповнилося 75 років, повідомляє сайт УГКЦ.

У четвер, 10 лютого 2011 р., у Ватикані також повідомлено про те, що Римський Архиєрей Бенедикт XVI, у відповідності до приписів 126 канону § 2 Кодексу Канонів Східних Церков, прийняв зречення з уряду Глави Української Греко-Католицької Церкви Верховного Архиєпископа Києво-Галицького Блаженнішого Любомира кардинала (Гузара). Кардинал Любомир особисто просив про прийнятта такого рішення. Глава УГКЦ залишає пост добровільно, наголошує РІСУ.

«Сьогодні, коли я вже не маю достатньо сил, хочу передати уряд своєму наступникові, який ефективно продовжуватиме цю працю. Бо це не моя праця і я не є ключем. Ключем є Церква, а мета нашої праці – служіння Церкві, і ми стараємося це виконувати доти, доки можемо це робити ефективно», – пояснив своє рішення Любомир.

10 лютого, ввечері, відбувся заключний етап передачі влади Любомиром Адміністратору Церкви владиці Ігорю (Возьняку). Йдеться про передачу печатки Патріаршої курії, як символу влади/служіння для усієї Церкви. Його обов’язком є, серед іншого, скликання Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви для обрання нового Верховного Архиєпископа, повідомляє Радіо Ватикан.

За словами Любомира, «треба обрати того, хто найкраще зможе зміцнити, підтримати і розвивати ті надбання, які ми маємо сьогодні. Отже тут йдеться не про одну прикмету, а про бачення особи. Ми як Церква є розсіяні по світу. Щоби бути собою, могти служити своїм людям якнайкраще, а часом й іншим допомагати,  — треба замислитися над тим, як зберегти єдність та свою ідентичність, щоби кожен з нас у різних кінцях світу почувався в Церкві, як вдома».

Ієрарх назвав своїм найбільшим досягненням за час патріаршого служіння вагомі кроки вперед у справі зміцнення синодальної ідентичності УГКЦ, яку започаткували ще Митрополит Шептицький та Патріарх Йосиф Сліпий, а також  розбудову адміністративної структури Церкви, повідомляє РІСУ.

Після відходу від керівництва УГКЦ Любомир не має наміру цілковито покидати життя Церкви і суспільства. «Я робитиму те, що ще можна робити. Буду молитися за Церкву, переосмислювати минуле, стежити за тим,  щоб нічого з минулого нашої Церкви не затратилося. Хотів би проводити зустрічі з молоддю, а також з різними професійними групами», – розповідає Блаженніший Любомир. Уже цього місяця Його Блаженство зустрічатиметься зі студентами Києво-Могилянської академії.

Блаженніший Любомир (Гузар,) якому 26 лютого виповниться 78 років, очолював УГКЦ протягом 10-років.

Любомир Гузар народився 26 лютого 1933 року у Львові. Воєнні та післявоєнні лихоліття змусили родину емігрувати. Здобувши відповідний вишкіл у католицьких навчальних закладах США, зокрема, у Стемфордській греко-католицькій семінарії, в 1958 році о. Любомир отримав ієрейське рукоположення з рук владики Амвросія Сенишина, ЧСВВ. Після років душпастирської праці у Стемфордській єпархії, у 1969 році від’їхав до Риму для продовження навчання, де 1972 року вступив до студитського монастиря в Гроттафераті поблизу Риму. 1977 року Блаженніший Йосиф Сліпий уділив владиці Любомирові єпископські свячення. У 1993 році він повернувся в Україну.

Tagged with:
 

Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Яндекс.Метрика