У Київській Патріархії під головуванням Патріарха Філарета 17-18 березня 2011 року відбувається засідання Синоду. Його учасники розглянули низку питань та частину звітів про діяльність єпархій Київського Патріархату за 2010 р. 18 березня Синод продовжить розгляд звітів, пише РІСУ.

17 березня на засіданні Синод ухвалив утворити Редакційний комітет Видавничого відділу Київської Патріархії і покласти на цей комітет обов’язки перевірки (цензури) богослужбових, богословських та духовно-повчальних видань, які готуються до друку в Українській Православній Церкві Київського Патріархату, на предмет їхньої відповідності Священному Писанню, Священному Переданню і вченню Православної Церкви.

Вся богослужбова, богословська і духовно повчальна література, яка видається в Українській Православній Церкві Київського Патріархату, повинна мати благословення Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета або єпархіального архієрея і гриф Редакційного комітету.

Богослужбові книги українською мовою видаються лише з благословення Патріарха Київського і всієї Руси-України. Це стосується як перекладених українською мовою, так і новоскладених богослужбових текстів. Використання інших видань богослужбових книг українською мовою в Українській Православній Церкві Київського Патріархату не благословляється.

Синод заслухав доповідь Патріарха Філарета «про розповсюдження серед православних християн України лжевчення Гарафіни Маковій». На підставі аналізу публікацій Гарафини Петрівни Маковій та її послідовників Синод визнав, що її вчення істотно суперечить вченню Православної Церкви, тому що містить елементи окультизму, язичництва і магії та елементи нехристиянських віровчень і практик, які прямо суперечать Священному Писанню, Священному Переданню та вченню Православної Церкви.

Синод заборонив підтримку та розповсюдження з боку вірних Київського Патріархату лжевчення Г. Маковій у будь-якій формі, в т.ч. через її газету та книги. Синод закликав пастирів і паству бути пильними та не дозволяти окультним і язичницько-магічним вченням й практикам під виглядом народних обрядів і звичаїв проникати у православне середовище.

Рішенням Синоду УПЦ КП архиєпископа Тобольського і Єнісейського Варуха (Тищенкова) виключено з числа єпископату Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Related Posts

 

Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Яндекс.Метрика