Закінчився термін дії норми Податкового кодексу щодо застосування лояльних штрафних санкцій на період введення у дію податкових змін, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Втратила силу норма, згідно якої штрафні санкції за порушення податкового законодавства застосовуються у розмірі не більше 1 гривні за кожне порушення. Такі знижені розміри штрафів діяли протягом першого півріччя з моменту набуття чинності Податковим кодексом України.

З 1 липня 2011 року набула чинності стаття 120 Кодексу, згідно якої за неподання або несвоєчасне подання податкових декларацій (розрахунків) платником податків або іншими особами, зобов’язаними нараховувати та сплачувати податки і збори… стягується штраф у розмірі 170 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання звітності.

Ті самі дії, вчинені платником податків, до якого протягом року було застосовано штраф за таке порушення, тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 гривень за кожне таке неподання або несвоєчасне подання податкової звітності.

Нагадаємо, що відповідно до статті 16 Податкового кодексу платник податків зобов’язаний:

  • — стати на облік у контролюючих органах;
  • — вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів;
  • — подавати до контролюючих органів декларації, звітність та інші документи, пов’язані з обчисленням і сплатою податків та зборів;
  • — сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених Кодексом та законами з питань митної справи.

При цьому згідно статті 157 Кодексу право неприбуткової організації (до яких відносяться і релігійні організації) на користування пільгами в оподаткуванні податком на прибуток виникає після внесення її до Реєстру неприбуткових організацій та установ органами державної податкової служби в порядку, встановленому законодавством.

Як повідомляв ІРС, у квітні 2011 року Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій звернулась до Президента України з проханням поліпшити процедуру надання зареєстрованим релігійним організаціями неприбуткового статусу та утворити при Державній податковій службі України консультативно-дорадчий орган задля вдосконалення законодавства, пов’язаного з оподаткуванням релігійних організацій.

Однак порушені питання не знайшли відображення у президентському дорученні, виданому за результатами зустрічі Віктора Януковича з главами Церков і релігійних об’єднань.

 

Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Яндекс.Метрика