У ці дні набула чинності нова редакція Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», яку Верховна Рада ухвалила 22 вересня 2011 року, повідомляєІнститут релігійної свободи.

 Як повідомляв ІРС, Закон містить низку нових положень у сфері регламентації релігійної діяльності іноземців на території України. Найбільш важливими в контексті свободи віросповідання є зміни, які передбачають спрощення візових процедур для священнослужителів-іноземців.

 

Згідно частини шостої статті 4 нової редакції Закону іноземні громадяни та особи без громадянства здобули право перебувати в Україні “з метою проповідування релігійних віровчень, виконання релігійних обрядів чи іншої канонічної діяльності за запрошенням релігійних організацій”. Нагадаємо, що до моменту ухвалення цих змін Постанова Уряду № 567 від 01.06.2011 року, передбачала лише можливість працевлаштування іноземних священиків в релігійних організаціях.

 

Відтак, розширення мети візиту в Україну іноземних релігійних діячів забезпечить права і можливості, гарантовані їм статтею 24 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».

 

Відповідно до пункту шостого статті 5 Закону підставою для видачі посвідки на тимчасове проживання іноземним священнослужителям є:

 

  • заява іноземця (чи особи без громадянства);
  • дійсний поліс медичного страхування;
  • подання відповідної релігійної організації (яка запрошує іноземця);
  • погодження державного органу, який здійснив реєстрацію відповідної релігійної організації.

Новацією є також те, що Закон дозволяє релігійній громаді отримувати погодження для запрошення іноземця у державного органу, який здійснив її реєстрацію, замість виключно Міністерства культури України, як того вимагає згадана вище урядова постанова.

 

Водночас, на думку виконавчого директора ІРС Максима Васіна, ця в цілому позитивна ідея була сформульована настільки неоднозначно, що “зрештою невідомо чи то релігійні організації мають звертатись до обласних держадміністрацій, які зареєстрували їх статут, чи то до державних реєстраторів, які після цього видають свідоцтво про реєстрацію юридичної особи”. На думку експерта, згадані положення нової редакції Закону потребують уточнення, щоб не допустити ускладнень процедури та різного застосування цих норм на практиці.

 

Згідно прикінцевих положень Кабінет Міністрів України до набрання чинності Закону повинен був привести свої нормативно-правові акти у відповідність до його положень. Однак цього не було зроблено, тому поряд із Законом продовжує діяти урядова Постанова № 567 від 01.06.2011 року, яка в багатьох моментах суперечить йому.

 

З огляду на це, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій вирішила підготувати конкретні пропозиції до покращення нормативно-правових актів у цій сфері та наголосила на важливості активізації спеціалізованої Громадської ради при МЗС України з питань співпраці з релігійними організаціями.

 

One Response to Правовий статус іноземців священнослужителів у новому Законі

Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Яндекс.Метрика