ЙОГО ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕНСТВУ,
ВИСОКОПРЕОСВЯЩЕННІШОМУ АНТОНІЮ,
МИТРОПОЛИТУ БОРИСПІЛЬСЬКОМУ І БРОВАРСКОМУ,
РЕКТОРУ КИЇВСЬКОЇ ДУХОВНОЇ АКАДЕМІЇ І СЕМІНАРІЇ,
КЕРУЮЧОМУ СПРАВАМИ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

ПРОФЕСОРАМ, ДОЦЕНТАМ, ВИКЛАДАЧАМ,
СПІВРОБІТНИКАМ І СТУДЕНТАМ КИЇВСЬКИХ ДУХОВНИХ ШКІЛ

Ваше Високопреосвященство! Дорогий владико Ректор!
Всечесні отці! Вельмишановні брати і сестри!

 

Сьогодні Православна Церква святкує день пам’яті преподобного Нестора Літописця, який вшановується як покровитель Київських духовних шкіл. Крім того, з 2012 року в цей день ми також святкуємо пам’ять Собору святих Київської духовної академії. Від усього серця вітаю усіх вас з цими Академічними святами!

Нинішній рік багатий на ювілеї. Протягом 2013 року наша Церква святкувала 1700-річчя Міланського едикту, 1150-річчя Моравської місії святих рівноапостольних братів Кирила і Мефодія, а також великий ювілей 1025-річчя Хрещення Київської Русі. З нагоди цих річниць в Київській духовній академії було проведено кілька наукових заходів та здійснено низку публікацій.

Однак, сьогодні, коли ми вшановуємо преподобного Нестора, слід згадати і ще про одну ювілейну дату. 900 років тому, у 1113 році, в Києво-Печерському монастирі було створено перший варіант літописного зводу, який увійшов в історію як «Повість минулих літ». Автором «Повісті» був саме монах Печерської обителі преподобний Нестор. І тому його вважають батьком вітчизняної історії. Постановою Верховної Ради України від 21 травня 2013 року 900-річчя створення «Повісті минулих літ» відзначається на державному рівні.

В особі преподобного Нестора ми бачимо важливий для духовних шкіл взірець органічного поєднання світської освіченості та справжнього духовного подвигу. Преподобний Нестор активно вивчав доступні йому історичні джерела, однак при цьому намагався осмислити історичні події з точки зору Божественого промислу. «Повість минулих літ», за задумом святого Нестора, мала свідчити про піклування Господа про Руську землю.

Сьогодні, коли ми намагаємося запроваджувати в духовних школах новітні надбання сучасної педагогічної науки, ми завжди маємо пам’ятати про те велике завдання, яке стоїть перед нами. Духовні школи готують, перш за все, пастирів Церкви. Тому і в сучасній школі ми маємо прагнути зберегти органічне поєднання світської науки та глибоко церковного духу.

В цій важливій справі будемо молитовно просити підтримки у преподобного Нестора та в усіх святих, які вийшли зі стін Київської школи. Ми маємо цілий сонм небесних заступників, які вчилися в нашій школі, засвоювали богословські науки та разом з тим зростали в духовному житті. Коли сьогодні ми дивимося на ікону Собору святих Київської духовної академії, ми бачимо орієнтир, який вказує нам вірний шлях розвитку наших шкіл.

Нехай Всещедрий Господь, заступництвом Пречистої Його Матері, молитвами преподобного Нестора та усіх святих Київської Академії, подасть нам Свою допомогу у справі вивчення богоодкровенного вчення та у зростанні в християнських чеснотах!

З Божим благословенням

+ВОЛОДИМИР,
МИТРОПОЛИТ КИЇВСЬКИЙ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ,
ПРЕДСТОЯТЕЛЬ УКРАЇНСЬКОЇ ПРАВОСЛАВНОЇ ЦЕРКВИ

 

Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Яндекс.Метрика