Шістнадцять бійців із зони АТО, які перебувають на психологічній реабілітації у мальовничому гуцульському селі Шешорах на Івано-Франківщині, проходять арт-терапію мистецтвом, у тому числі пробують відтворити ікони, повідомляє «Релігія в Україні» з посиланням на Рrostir.museum.

Днями бійці відвідали Національний музей народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського. Приїзд воїнів зумовлений проектом психологічної допомоги під назвою «Зігрій душу», організований Ковельським центром допомоги бійцям АТО. Ідею арт-терапії воїнів на Гуцульщині підтримала коломийська громадська організація «Покутські ініціативи» на чолі з Ярославом Гнатюком.

Шістнадцять бійців АТО (одинадцятеро – з Волинської області, п’ятеро – з Івано-Франківської ) і шестеро реабілітологів відвідали Національний музей та один з його відділів – музей писанкового розпису. Вояки ознайомилися з експозиціями музеїв та взяли участь у майстер-класі, який підготували для них різьбяр Іван Чемерис та гончар Сергій Никорович. Народні майстри показали на практиці, як зі шматка деревини та глини народжуються шедеври народного мистецтва. Дехто з воїнів сам спробував попрацювати з різцем та гончарним кругом. Наприкінці мистецької терапії всі помолилися біля стін Музею перед портретами героїв Небесної сотні та загиблих воїнів АТО.

Після відвідин установи бійці відбули на відпочинкову базу в Шешори. Продовженням арт-терапії став майстер-клас з іконопису. Перебуваючи під враженням від побачених у колекції Музею ікон на склі, чоловіки взялися за пензлі і спробували відтворити ікони, але на полотні і за допомогою олійних фарб. Кожен з вояків намалював таку іконку-оберіг для себе. Відтак спільно намалювали ікону, яку вирішили подарувати Національному музеєві на згадку про своє перебування на Прикарпатті. Намальовану бійцями АТО ікону передав Музеєві Ярослав Гнатюк, голова «Покутських ініціатив». Тепер вона знаходиться у відділі новітньої історії Музею.

Tagged with:
 

Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте как обрабатываются ваши данные комментариев.

Яндекс.Метрика