— КИЇВ — В Інституті релігійних наук св.Томи Аквінського 21 листопада відновила роботу неформальна організації студентів, викладачів та випускників інституту «Школа лідерів та аніматорів». Її учасники за півроку планують провести моніторинг провідних українських ЗМІ, – повідомила РІСУ Наталія Маціпура. Аналізуватимуть контент світських ЗМІ на предмет позитивних та негативних матеріалів.

Зокрема, чи дотримуються автори матеріалів журналістської етики та принципів гуманізму. Чи в матеріалах про трагедії, нещасні випадки залишають місце для надії.

Духовний наставник учасників, викладач Інституту релігійних наук св.Томи Аквінського о.Петро Октаба зазначив, що «тут не йдеться про те, що слід писати лише хороше. Але український медіа-простір переповнений негативними матеріалами, які часто так подаються лише задля сенсаційності та підняття рейтингів ЗМІ». За словами о. Петра Октаби, «важливо, щоб ЗМІ проповідували не лише спасіння тіла, а й спасіння душі».

Учасники «Школи лідерів та аніматорів» обіцяють, що формалізують своє об’єднання найближчим часом. Тобто зареєструються як громадська організація, щоб бути суб’єктом юридичного права.

Організація не буде виставляти претензії або повчати журналістів. За результатами дослідження богослови зможуть випрацювати рекомендації для українських журналістів, щоб полегшити розв’язання питань, пов’язаних з дотриманням професійної етики, які часто постають у їхній роботі.

Результати проекту моніторингу ЗМІ організованого «Школою лідерів та аніматорів», учасники обіцяють представити на конференції через півроку. Надалі організатори проекту планують запросити до співпраці духовенство найбільших християнських церков в Україні, щоб разом проводити майстер-класи для журналістів щодо підготовки матеріалів на основі християнських цінностей.

„Польсько-Українська Школа Лідерів” (PUSL) це програма, що протягом декількох років реалізується у співпраці українців з поляками. У 2007 та 2008 роках лідером проектів у рамках PUSL була Фундація Veritas у Щецині (Польща) та українським партнером Інститут Релігійних Наук у Києві. В обох випадках проекти готувалися у рамках програми RITA. Результатом проектів з українського боку було створення інтегрованої команди студентів та випускників Інституту Релігійних Наук, які протягом двох років готували симпозіуми та конференції, проводили благодійні заходи для дітей вилиці та дітей із дитячих будинків, активізували студентське самоврядування в Інституті, та підготували до друку видання „Порадник молодого лідера”.

РИСУ

Tagged with:
 

One Response to Богослови проаналізують світські ЗМІ на предмет позитиву та негативу

  1. Очень хорошая инициатива :)

Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.

Яндекс.Метрика