24 травня 2017 р. Центр Разумкова спільно з Представництвом Фонду Конрада Аденауера в Україні та за підтримки Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій провели чергове засідання постійно діючого Круглого столу «Релігія і влада в Україні: проблеми взаємовідносин».

До обговорення пропонувались теми: «Внутрішні і зовнішні виклики і загрози для України: роль і можливості Церкви в їх подоланні».

БУЛИ обговорені наступні питання:

  • Церква і релігійні організації України в подоланні наслідків військового конфлікту на території України.
  • Роль Церкви в запобіганні зниженню життєвого рівня та рівня захисту прав і свобод громадян.
  • Актуальні проблеми міжконфесійних і державно-конфесійних відносин в Україні: внутрішній і міжнародний виміри.
  • Що найбільшою мірою заважає плідній співпраці держави і релігійних організацій України в різних сферах суспільного життя?

Учасниками даного круглого столу стали представники Церков, релігійних організацій, державної влади, депутати ВРУ та громадські діячі. Проте неупередженої дискусії не вийшло, весь захід був схожий на «побиття немовлят», та «жертвою заклання» в даному випадку стала Українська Православна Церква та її представники на цьому заході.

Самими представниками від влади та депутатського корпусу було підняте питання про прийняття антицерковних законопроектів № 4511 і № 4128 українськими депутатами. У зв’язку з чим виникла гостра дискусія. На маніпуляцію інформацією та випади на УПЦ з боку деяких учасників-можновладців та представників вороже настроєних релігійних інституцій відповідали Високопреосвященніший Августин, Митрополит Білоцерківський і Богуславський, Голова Синодального відділу УПЦ по взаємодії зі Збройними силами та іншими військовими формуваннями України та Голова Богословсько-канонічної комісії УПЦ; протоієрей Владислав Діханов – Голова Синодального відділу УПЦ з соціально-гуманітарних питань; протоієрей Миколай Данилевич – заступник Голови Відділу зовнішніх церковних зв’язків Української Православної Церкви.

ОСНОВНИМИ тезами, з якими виступив на круглому столі о. Владислав, були наступні:

«Подолання наслідків військового конфлікту на території України неможливо в умовах розпалювання міжрелігійної або міжконфесійної ворожнечі, стравлювання простих громадян, більшість з яких може не розуміти релігійних і політичних тонкощів.

Упередженість, безапеляційність, бездоказовість – ось та база, на якій опоненти від влади і вороже налаштованих релігійних структур формують цілий комплекс заходів проти Української Православної Церкви, як в юридичній, законотворчій, так і в суспільних, цивільно-політичних площинах життя України і українців.

Мова не йде про «права віруючих на релігійну свободу і право свободи віросповідання». Давайте називати речі своїми іменами — мова йде про майнові претензії. Ніякого християнства!..

Захист «права віруючого» в даному контексті нівелює права громад, а депутати- «законотворці» навіть не входять, а, скоріше, вламуються в область релігійного канонічного права, в якому очевидно нічого не тямлять, не розуміють і не знають основ на яких ґрунтується це право!

ДЛЯ дійсного подолання наслідків військового конфлікту на території України і запобігання гуманітарній катастрофі необхідно наступне:

1) заморозити існуючі процеси впровадження сумнівних законопроектів в релігійній сфері, встановити «статус-кво»;
2) при робочій групі (або в ній) створити консультаційну раду з представників Церков і релігійних організацій;
3) об’єднати зусилля Церков і релігійних організацій в гуманітарній сфері для подолання наслідків військового конфлікту на території України.

І тільки потім …

1) Визначити коло реальних, — а не вигаданих або завуальованих дійсних, — питань в міжрелігійних та міжконфесійних відносинах (називаючи речі своїми іменами);
2) Проаналізувати вплив цих питань на існуючі або на ті, що тільки формуються внутрішні і зовнішні виклики і загрози для України, а також про роль і можливості Церков і релігійних організацій в їх запобіганні або подоланні;
3) Сформувати спільну робочу групу і знайти вихід із скрутних ситуацій, створених цими невирішеними питаннями, тобто – створити т. зв. «Дорожню карту» в подоланні пов’язаних з ними загроз».

ГОСПОДЬ наш Ісус Христос сказав: «По їхніх плодах ви пізнаєте їх» (Мф., 7: 16). Так ми і будемо робити, слухаючи не слова про «любов до України», а зважаючи на творчу працю в ім’я нашої земної Батьківщини!..

скачать dle 11.0фильмы бесплатно

Добавить комментарий

Этот сайт использует Akismet для борьбы со спамом. Узнайте, как обрабатываются ваши данные комментариев.

Яндекс.Метрика